Apel o Pomoc

 

      Nazywam się Małgorzata Dąbrowska i jestem mieszkanką Wołomina. Mam czwórkę dzieci, najmłodsze z nich, Ewa jest niepełnosprawna. Urodziła się 14 grudnia 2001 roku z przepukliną oponowo rdzeniową oraz wodogłowiem. Następstwem przepukliny jest niedowład wiotki kończyn dolnych. W pierwszej dobie życia Ewa przeszła operację zamknięcia przepukliny, następnie z powodu wodogłowia wstawiono zastawkę komorowo otrzewnową. W wieku dwóch lat Ewa przeszła operację wymiany zastawki. W ciągu swojego życia Ewa przeszła dziesiątki operacji oraz dziesiątki razy przebywała w szpitalach.

 

W 2004 roku przebywała w szpitalu z powodu dysfunkcji układu zastawkowego. W roku 2008 Ewa przebywała w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie przeprowadzono przeszczep płatowy skórny szczytu garbu kostnego na kręgosłupie. Przeszczep powtarzano trzy razy, ponieważ dwa razy nie przyjął się. Tak więc tym razem Ewa spędziła w szpitalu ponad dwa miesiące. Od czerwca 2010 roku córka przebywała w Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno Rehabilitacyjnym w Zakopanem, gdzie po długich konsultacjach i oczekiwaniach wykonano resekcję garbu kifotycznego, aby miała proste plecy.

 

Mimo swojej choroby i niepełnosprawności Ewa jest wesołą i pogodną dziewczynką. W chwili obecnej porusza się na wózku inwalidzkim, ale mamy szansę to zmienić. Szansą na normalne życie dla Ewy jest kosztowna operacja w Niemczech, lecz najpierw musimy udać się na Konsultację w tamtejszej Klinice, gdzie lekarze ocenią, czy są w stanie pomóc Ewie. Wizyta ustalona jest na wrzesień br. Koszt tej wizyty to dwa tysiące euro, do czego trzeba doliczyć koszty pobytu, dojazdu, itp. Niestety nas, rodzinę Ewuni nie stać na pokrycie tych kosztów. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby zebrać te pieniądze. Prosimy o pomoc wielu ludzi, licząc że spotkamy kogoś, kto zechce pomóc Ewie.

 

Chcielibyśmy prosić też i Państwa, aby i Państwo w miarę możliwości pomogli Ewie. Liczy się każda pomoc, za którą będziemy ogromnie wdzięczni."

 

Z poważaniem,
Małgorzata Dąbrowska, mama Ewy